Akadeemilised organisatsioonid

Info Eestis tegutsevate akadeemiliste organisatsioonide kohta

Tule tutvuma!

Suhtlusvõrgustik

Korporatsioonid ja üliõpilasseltsid ühendavad ärksama meelega tudengeid ning nooruslikke vilistlasi. Moodustub suhtlusvõrgustik, millest leiab kasu kõigil eluvaldkondadel.

Kogemused

Juba tudengina on võimalik juhtida mitmesaja liikmelist organisatsiooni, juhatada keerulisi koosolekuid ja töötada parimates meeskondades ühiste eesmärkide nimel. Saa avaliku esinemise kogemus astudes üles eriala tunnustatud spetsialistide ees veendes neid, et valdad teemat vabalt.

Sotsiaalsed oskused

Saavuta läbi ballidel, bankettidel ja pidulikel sündmustel osalemise suhtlusoskus prominentsete ühiskonnategelastega ning oskus väljuda igast olukorrast tõelise daami või härrasmehena.

Eesti Korporatsioonide Liit

Eesti Korporatsioonide Liit (EKL) on 1915. aastal Tartus asutatud Eesti meeskorporatsioone ühendav katuseorganisatsioon.

Organisatsioon Asukoht Kontakt
Vironia
Tallinn Tartu
Fraternitas Estica
Tallinn Tartu
Sakala
Tallinn Tartu
Ugala
Tartu
Rotalia
Tallinn Tartu
Fraternitas Livensis
Tallinn Tartu
Leola
Tallinn
Revelia
Tallinn Tartu
Tehnola
Tallinn
Fraternitas Tartuensis
Tallinn Tartu

Naiskorporatsioonid

Naiskorporaatsioonid ühendavad naistudengeid neid õelikus sidemeis hoides. Nende asutamine sai võimalikuks alles pärast Eesti Vabariigi iseseisvumist 1918. aastal.

Organisatsioon Asukoht Kontakt
Filiae Patriae
Tartu
Indla
Tartu
Lembela
Tallinn
Amicitia
Tartu
Sororitas Estoniae
Tallinn Tartu

Teised akadeemilised organisatsioonid

Üliõpilasseltsid sarnanevad korporatsioonidele, kuid on mõnevõrra vabama korraga. Samuti on mitmed üliõpilasseltsid segaseltsid, mis võtavad liikmeks nii mehi kui ka naisi.

Organisatsioon Asukoht Kontakt
Eesti Üliõpilaste Selts
Tallinn Tartu
EÜS Põhjala
Tallinn Tartu
ÜS Liivika
Tartu
Eesti Naisüliõpilaste Selts
Tartu
EÜS Veljesto
Tartu
ÜS Raimla
Tartu
ÜÜ Fraternitas Fennica
Tartu
Arminia Dorpatensis
Tartu

Külalisõhtud Tallinnas

Aeg Organisatsioon Aadress M/N
29. aug 20:00 Leola Nõmme pubi, Jaama 2 M
8. sept 19:30 Rotalia Lossi plats 4-5 M
8. sept 19:30 Vironia Uus 28/2-14 M
8. sept 19:30 Lembela Uus 28/2-14 N
14. sept 19:30 Vironia Uus 28/2-14 M
14. sept 20:00 Sakala Roosikrantsi 3 M
14. sept 18:00 Lembela Kaarli pst 5-2 N
15. sept 19:00 Tehnola Pikk 29a (/Lai 26) M
19. sept 20:00 Leola Tatari 12 M
21. sept 20:00 Fraternitas Estica Pikk 39 M
21. sept 20:00 Sakala Roosikrantsi 3 M
21. sept 20:00 Fraternitas Livensis Weizenbergi 10/1-6 M
22. sept 19:30 Vironia Uus 28/2-14 M
22. sept 19:00 EÜS Põhjala Estonia pst 17 MN
26. sept 19:00 Lembela Kaarli pst 5-2 N
27. sept 19:15 EÜS J.Köleri 13 M
28. sept 19:00 EÜS Põhjala Estonia pst 17 MN
2. okt 20:00 Fraternitas Livensis Weizenbergi 10/1-6 M
5. okt 19:00 EÜS Põhjala Estonia pst 17 MN
4. okt 19:15 EÜS J.Köleri 13 M
5. okt 20:00 Sororitas Estoniae Raekoja plats 16 N
6. okt 20:00 Fraternitas Estica Pikk 39 M
6. okt 20:00 Sakala Roosikrantsi 3 M
6. okt 19:00 Tehnola Pikk 29a (/Lai 26) M
6. okt 20:00 Leola Tatari 12 M
13. okt 18:00 Sakala Roosikrantsi 3 M
13. okt 19:00 EÜS Põhjala Estonia pst 17 MN
18. okt 20:00 Rotalia Pikk tn 11 M
27. okt 20:00 Fraternitas Livensis Weizenbergi 10/1-6 M
1. nov 20:00 Rotalia Pikk tn 11 M

Külalisõhtud Tartus

Aeg Organisatsioon Aadress M/N
7. sept 20:00 Vironia Lai 30 M
7. sept 20:00 Arminia Dorpatensis Õpetaja 11 M
13. sept 20:00 Fraternitas Estica Vanemuise 54 M
13. sept 20:00 Rotalia Tähe 3 M
14. sept Sakala Veski 69 M
14. sept 19:15 Amicitia Kastani 65-2 N
14. sept 19:15 Indla Tähtvere 4-2 N
14. sept 19:00 Eesti Naisüliõpilaste Selts Riia 13-33 N
19. sept 20:00 EÜS Põhjala Jakobi 23 MN
20. sept 19:15 EÜS J.Tõnissoni 1 M
20. sept 19:15 Indla Tähtvere 4-2 N
20. sept 20:00 Sororitas Estoniae Lai 32 N
21. sept 20:00 Vironia Lai 30 M
21. sept 20:00 Fraternitas Estica Vanemuise 54 M
21. sept 19:15 Filiae Patriae Struve 4 N
25. sept 19:15 Indla Tähtvere 4-2 N
25. sept 19:00 Eesti Naisüliõpilaste Selts Riia 13-33 N
26. sept 20:00 EÜS Põhjala Jakobi 23 MN
26. sept 19:15 Filiae Patriae Struve 4 N
26. sept 19:15 ÜS Liivika K.E. von Baeri 7 M
27. sept 19:15 Amicitia Kastani 65-2 N
28. sept Sakala Veski 69 M
29. sept 20:00 Arminia Dorpatensis Õpetaja 11 M
4. okt 20:00 Rotalia Tähe 3 M
5. okt 19:15 EÜS J.Tõnissoni 1 M
5. okt 20:00 Sororitas Estoniae Lai 32 N
6. okt 20:00 Vironia Lai 30 M
13. okt 20:00 Fraternitas Estica Vanemuise 54 M
13. okt Sakala Veski 69 M